Žebříky do bazénu mají jednoduchou konstrukci a také účel. Jsou vyrobené z nerezové oceli s tou nejlepší povrchovou úpravou, aby vydržela zůstat neporušená i přes účinky bazénové chemie. Délka žebříků se většinou přizpůsobuje hloubce bazénu. Na malý bazén určený pro osvěžení o hloubce 120 cm stačí žebřík se třemi nášlapnými schůdky. Žebřík do bazénu https://www.chlorito.cz/bazenove-schudky se může zaháknout za okraj bazénu nebo pevně ukotvit šrouby, aby zaručil bezpečné použití, byl pevný a stabilní. Pevné uchycení je snadné a potřebný materiál a návod jsou součástí balení.
Pokud bazén a žebřík používají děti a senioři, je třeba dbát na bezpečnost, aby se předešlo nehodám a úrazům. Děti nízkého věku by měly žebřík používat jen za dozoru rodičů, a to i v případě, že v bazénu je nízká hladina vody a děti umí plavat nebo mají patřičné nafukovací vybavení. Zvýšenou pozornost věnujte situaci, kdy se přímo z žebříku přesunují na nafukovací lehátko. U bazénu v bezprostředním okolí žebříku by měla být podlaha přizpůsobená proti skluzu, pokud je mokrá.
Bazénové žebříky jsou podobné konstrukce, můžou se lišit tloušťkou ocelové konstrukce, počtem schůdků, ukotvením nebo gumovými nožkami. Schůdky by pro bezpečnější užívání měly mít protiskluzovou ochranu s dlouhou životností.
Žebříky jsou nejčastěji používány pro vstup a výstup při koupání v pevných betonových nebo ocelových bazénech. Před vstupem do bazénu by se všichni měli osprchovat, a hlavně dbát na to, aby do vody nepřinesli zbytečně nečistoty, které by mohly ovlivnit kvalitu vody a díky tomu způsobit potřebu častějšího čištění a přidávání chemických přípravků do vody, což zvyšuje náklady na provoz.
Při pravidelné údržbě bazénu je potřeba zkontrolovat, zda je bazénový žebřík pevně usazený a bezpečný. Po konci sezóny se žebřík dá jednoduše odmontovat a uklidit do suchého prostředí, čímž se výrazně prodlouží jeho ochrana povrchové úpravy před zrezivěním.